Rozhovor s vedoucí prodeje Lenkou Benešovou (28 let v Kili)

Rozhovor s vedoucí prodeje Lenkou Benešovou (28 let v Kili)

Lenka Benešová pracuje v Kili na pozici vedoucí prodeje. Prošla si zde dlouhou cestou a zdolala nespočet překážek, které ji mílovými kroky posunuly dopředu. Ve svém rozhovoru nám Lenka mimo jiné prozradí jaké okolnosti ji do Kili přivedly, co vnímá jako největší posun, nebo v čem je Kili momentálně jako firma úspěšná.   

Co Vás ovlivnilo při výběru Vašeho povolání? Čím je pro Vás truhlářský obor zajímavý?

Nikdy mě nenapadlo, že bych jednou prodávala materiál pro truhláře. Přivedl mě k tomu mladý pan Potrusil společně s mým manželem, kterého v té době oslovil, že právě otevírají firmu Kili a shánějí zákazníky. Manžel podnikal jako stolař a do Kili začal jezdit nakupovat. Tenkrát jsem prodávala v potravinách ve Šlapanicích a pan Potrusil mě tam oslovil. Slovo dalo slovo a do Kili jsem nastoupila 2. ledna 1995.

Nebylo to jednoduché, začátky byly těžké jako všude jinde, když přijdete do nového zaměstnání. Doba byla jiná, nebyla žádná odborná školení. Všechno mě učil manžel. Trávila jsem s ním hodiny ve stolárně, kde jsem se seznamovala s materiálem od A - Z.  Všechno pro mě bylo nové. V době, kdy jsem začínala v Kili, bylo jen pár dekorů lamina, pracovních desek a omezená nabídka kování. Postupně se začal sortiment rozšiřovat a pro mě to byla další výzva se něčemu novému naučit. Práce mě začínala čím dál víc bavit a stala se mým koníčkem. Náš obor je pro mě zajímavý, protože z materiálu, který prodáváme, vznikají pod rukama našich zákazníků a šikovných stolařů pěkné výrobky.

V čem vnímáte v Kili největší posun za posledních 30 let?

Když firma začínala, bylo nás málo, postupem času se rozšířila o nový areál, zřídily se nové pobočky. Rozšířila se autodoprava, zvýšil se počet zaměstnanců a vznikla nová oddělení. Všichni jsme si vzájemně pomáhali, ráda na to vzpomínám.

V čem si myslíte, že jsme jako firma úspěšní?

Jsme velká firma a myslím si, že v dnešní době, kdy máme plno konkurenčních firem, pořád pružně reagujeme na požadavky našich zákazníků a snažíme se, aby byl u nás každý zákazník spokojený.

Za 30 let se v Kili vystřídala spousta zaměstnanců, kdo Vám utkvěl v paměti nejvíce?

Zaměstnanců se vystřídalo hodně, ale nejvíc vzpomínám na kolegy, s kterými jsem v Kili začínala, kteří mě zaučovali a měli se mnou trpělivost. Někdy jsem měla pocit, že to vzdám, ale díky nim jsem zůstala.

Co Vás v práci nejvíce motivuje?

Když přijdu do práce a kolegové jsou v pohodě. Není nad dobré vztahy a to my máme. Těší mě, když zákazníci oceňují naše odborné znalosti a rádi se k nám vracejí. Jsou mezi nimi i zákazníci, kteří u nás nakupují celých 30 let.

Co byste Kili popřála do budoucna?

Firmě přeji spokojené zákazníky i zaměstnance. Zákazníkům chci poděkovat za dlouholetou spolupráci a popřát hodně pracovních úspěchů.

benesova web