Rozhovor s projektovou manažerkou Karlou Křížovou (30 let v Kili)

Rozhovor s projektovou manažerkou Karlou Křížovou (30 let v Kili)

V rozhovoru s Karlou jsme se společně vydali celých 30 let zpět. Rozhovor, který nám ukáže jak se Kili za tu dobu změnilo a v čem se posunulo kupředu. Prozradí nám, jakými pozicemi si Karla prošla a jaké zkušenosti si nyní z této dlouhé cesty odnesla do dnešních dní.

Jak vypadaly Vaše začátky v Kili?

V Kili působím již od roku 1993, kdy jsem se starala o prodej a případný nákup. O výrobě nábytku a materiálech jsem téměř nic nevěděla, vše jsem se musela naučit za vydatné pomoci majitelů a kolegů, kteří byli ochotní a trpěliví, za což jsem vděčná. Vzpomínám na to, kdy se psaly ruční daňové doklady, denní tržba se počítala na kalkulačce s páskou, závozy řidičů se zapisovaly do sešitu, existovala tištěná pokladní kniha. Nástupem počítače se vše zjednodušilo, i když jsem s ním ze začátku bojovala. 

Jak moc se Kili změnilo?

Původně se firma jmenovala „Prodejny nábytku a materiálů“ později se rozdělila na Kili s.r.o. a Potrusil s.r.o. Působili jsme jen ve spodní části nynějšího areálu ve Šlapanicích, kde se prodávaly materiály i nábytek, také se zde nacházela malá stolárna. Počet zaměstnanců nebyl velký, většina z nich pocházela ze Šlapanic, takže mezi kolegy byly kamarádské vztahy.)

Postupem času se Kili rozrůstalo, vznikaly pobočky, mezi první z nich patřily Vizovice a Valašské Meziříčí, později také Prostějov, Zlín… atd. Prostory ve Šlapanicích už nestačily, proto bylo nutné postavit novou administrativní budovu a sklady v horní polovině areálu. Nyní se těšíme, až se zahájí výstavba a robotizace nových skladů, což by firmu zase posunulo a usnadnilo práci zaměstnancům. 

Co jste se v Kili naučila?

Protože jsem prošla více pozicemi od prodejny přes dispečink, sklad i montáž, tak vím, že každá práce je důležitá a potřebná a že každá má svůj kus zodpovědnosti na dobrém fungování firmy. Vážím si proto práce všech zaměstnanců od skladníků po manažery.

Co si myslíte, že si na nás cení naši zákazníci?

Domnívám se, že to bude ochota pomoci, poradit, že to může být vstřícnost. V případě šlapanické pobočky na pozici prodejny rozhodně usměvavé prodavačky, které si se zákazníky i rády popovídají a to není úplně běžné.

Setkala jste se při své práci s něčím, co považujete za kuriózní?

Kuriózní snad ani ne, spíše zajímavé a to, jak velký počet zaměstnanců ve firmě Kili pracuje déle než 10, 20, 25 i více let, třeba i 30 let.  

Jak Vaši práci vidí Vaše děti?

Kili společně s firmou Potrusil pořádaly dětské dny, na kterých vystupovali tehdy populární zpěváci a zpěvačky, tyto akce se synům moc líbily. Když odrostli, tak v naší firmě pracovali na letních brigádách.

Dnes už jsou dospělí a mají své rodiny a občas se jim hodí zkušenosti z brigád a hlavně ví, kam se obrátit pro potřebný materiál. 

krizova web