Pelety


ddl_logo_certifikat_plus_A1Námi dodávané pelety jsou ekologickým palivem přírodního původu s vysokou výhřevností, nízkým obsahem popelovin, nízkým obsahem vody, nízkými nároky na skladovací prostory a umožňující automatizaci procesu spalování.

Peletky jsou lisovány pod velkým tlakem z odkorněného materiálu z měkkého dřeva, bez chemických přísad. Pelety neobsahují žádné přidané látky, chemická pojiva, lepidla, laky, plasty ani jakýkoliv podíl starého recyklovaného dřeva. Peletky Lukapelet o průměru 6 mm zajišťují velmi kvalitní spalovací proces a umožňují přesnou regulaci tepelného výkonu při zachování maximální čistoty a ekologie spalovacího procesu. Výroba a použití pelet pro vytápění má oproti briketám tu přednost, že pelety mohou být používány jako palivo pro kotle pracující v automatickém režimu v domácnosti. Kotle i kamna musí být výrobcem určeny pro spalování pelet.

Reálná výhřevnost pelet 16,5 MJ/kg (4,62 kWh/kg), obsah popela je 0,4%. Nabízené pelety, jsou certifikovány evropským certifikátem  EN – Plus pro výrobu pelet třídy A1 a jsou tedy v systému udržování kvality kontrolovány certifikační společnosti TÜV NORD Czech. Pelety třídy A1 vyhovují přísným normám a zákazník má zaručenu prvotřídní kvalitu pelet pro domácí kotle a kamna.

lukapelet_07lukapelet_10lukapelet_26lukapelet_14

ikona web eshop

DDL