Lamináty a kompaktní desky HPL

Lamináty

Dekorativní vysokotlaký laminát HPL (HPL = High Pressure Laminates = vysokotlaký laminát ) se vyznačuje pevným povrchem tvrzeným melaminovou pryskyřicí a broušenou zadní stranou. HPL lamináty (umakarty) nabízí širokou škálu dekorů a struktur materiálů dokonalý mnohostranně využitelný materiál. 
HPL lamináty se používají jako povrchový materiál pro kvalitní kuchyňský a kancelářský nábytek, na stěny a dveře, nábytek a vestavby v prodejních a volnočasových zařízeních, v gastronomii, v administrativních budovách, školkách, školách, v sanitárních zařízeních, na klinikách a v laboratořích. Tedy v prostorách a na konstrukcích, kde kladen vysoký nárok na pevnost, snadné ošetřování a hygienu.

Lamináty firmy EGGER


Laminát MED

je typ laminátu dodávaný v rámci skladového programu aktuální obchodní kolekce ZOOM®. Tento univerzální laminát lze použít k potahování pracovních desek, nábytkových frontů, parapetů, dveří, stolových desek, zádových panelů a bočnic. Navíc lze tento laminát díky Lloyd’s certifikaci – kvalita MED (Marine Equipment Directive) použít i při výstavbě lodí. Dle EN 438:2005 je EGGER Laminát MED klasifikován jako HGP (Horizontal General-purpose Postforming). Typické využití HGP laminátů je například na pracovní plochy kuchyňského a kancelářského nábytku, které vyžadují vysokou odolnost spolu s možností postformování.

Laminát FLEX

byl vyvinut s ohledem na speciální požadavky postformovatelnosti u pracovních desek, nábytkových frontů a parapetů. Díky své konstrukci dosahuje obzvlášť vysoké flexibilnosti a lze s ním realizovat rádius až do 3 mm. 

Laminát Micro

se s ohledem na své tloušťkové spektrum hodí především k potahování a obalování. Laminát je dodáván a zpracováván z role, a lze ho tudíž mnohostraně využít. Laminátem Micro lze potahovat velkoplošné výrobky, jako jsou plochy dveří, zárubně a parapety, s následným formováním, nebo jím lze i přímo obalovat různé lištové profily. Takto lze docílit dekorově identického provedení dveřních elementů bez ohledu na to, zda jsou na bázi dřevěného nebo PVC nosiče. S ohledem na zvolený typ lepidla a výrobní zařizení lze tento typ laminátu bezproblémově použít.

Laminát B1/M1

je klasifikován dle normy EN 438 jako typ F (těžko zápalný). Tento těžko zápalný laminát lze použít všude tam, kde je vyžadována nízká vznětlivost laminátem potažených elementů. 
EGGER Laminát B1/M1 odpovídá požadavkům stavební třídy B1 dle DIN 4102-1: 1998-05, jakož i francouzské požární třídě M1. Při hoření vyvíjí málo dýmu, neměkne a neodkapává.

Lakovatelný laminát

pro zvláštní použití a bez dekorativních ambicí, čili vaší kreativitě se ohledně barvy nekladou žádné meze.

Laminát s povrchovou vrstvou z pravého hliníku

si opravdu zaslouží svůj název „kovolaminát“. Tyto lamináty s povrchem z pravého hliníku jsou opticky přesvědčivé díky své kovové, chladné eleganci. Nabídkou různých metalických odstínů a struktur poskytujeme široké spektrum tohoto kreativního materiálu.

Laminát W1001

může být pojmenován „probarvený“ nebo „laminát s barevným jádrem“. Umožňuje realizovat barevně průběžná řešení nebo design se speciálně zvýrazněnou hranou laminátu. Laminát W1001 není postformovatelný a je klasifikován dle normy EN 438 jako typ HGS (Horizontal General-purpose Standard).