Dýhované desky

Základním nosným prvkem dýhovaných desek jsou dřevotřískové (DTD( desky (P2 E1), (nebo také MDF desky, laťovky a překližky), na které je nalepena v lisu dýhová sesazenka. Dýhová sesazenka vzniká bodovým slepením jednotlivých dýhových listů (tvořená dýhou, což je tenký list dřeva, která vzniká krájením speciálně vybraných a připravených přířezů – tl. 0,6 – 2 mm).


Dýhované desky se používají na výrobu:
  • nábytkových korpusů a dílců
  • na výrobu interiérových obkladových panelů

Dýhované desky DDL

Řada Prominent 

 Jedná se o dýhované desky vyšší řady, kde pravá strana desky je sesazena s důrazem na kresbu a počtu figur, tak aby desku bylo možno rozřezat na menší dílce. Šířky listů mezi 220 až 310 mm (Lepená spára z jednoho svazku stejné dřeviny). Návaznost kresby je tím minimálně u 4 ks dýhovaných desek (v rozložené ploše), což umožňuje návaznost kreseb, barvy a textury. Levá strana je tvořena arodýhou Anegre, která se dá následně upravovat (mořením, lakování, tónováním). V případě přání zákazníka, lze vyrobit až 6 desek s návaznou kresbou.

Řada Korpus

Dýhované desky Korpus mají skladbu dýh sesazenou do figury, kde kresba je radiální nebo poloradiální (střižený půlfládr), šířka listu je mezi 120 až 220 mm, s lepenou spárou z jednoho svazku stejné dřeviny. Návaznost řady Kropus je zaručena u 2 ks desek (míněno v rozložené ploše), což zaručuje návaznou kresbu, barvu a texturu. Levá strana řady Korpus je tvořena podélným napojením ze stejného svazku. Kde šířka listu je mezi 60 až 150 mm.

Řada Exclusive

Dýhované desky Exclusive mají skladbu dýh sesazenou zrcadlově (do figury), z jednoho svazku dýhy, kde je zaručena barevnost desek v jednom balíku. Levá strana má dýhy sesazeny z více svazků podobné barvy. Pro líc i rub dýhované desky se nedovolují vzhledově rušivé charakteristiky, i když jsou pro danou dřevinu charakteristické. (větší suky, u buku svalovitost, velké olivové záběhy)

Řada Comfort

Dýhy na sesazence řady Comfort jsou sesazeny zrcadlově (do figury) z jednoho svazku dýhy, 2/3 plochy jsou bez charakteristik jako suky, či svalovitost. Levá strana pak splňuje požadavky na vnitřní plochu, tzn. nižší kvalita a sesazenka je tvořena listy podobné barvy a jsou povoleny bodové suky, tmavé záběhy a úzké listy dýhy.

 

Formáty (v mm): 2520 x 1810; 2810 x 1810

Tloušťky (v mm): 9; 11; 13; 14; 16; 17; 19; 20; 23; 26; 29; 31; 33; 37; 39

Objednací množství: skladové zboží od 1 ks
objednávkové zboží od 2 ks (za příplatek)Dýhované desky Decospan  


Architectural


Struktura těchto dýhovaných desek se vyznačuje svou homogenností a kontinuitou a řadí tak tento produkt na vysokou úrověň. Je zde patrná čistá a markantní struktura, velikosti sérií (na přání číslované) a jednobarevnost jsou pak faktorem pro volbu kvality Architectural. Dýhované desky Architectural se nejlépe hodí pro reprezentativní a nadstandardní projekty vnitřního vybavení obytných budov a budov občanského vybavení.

Classic

V kvalitě Classic, která se používá jak na korpusy, tak i na čelní plochy, kde je vyžadováno menší zastoupení přírodních charakteristik, jako jsou malé zarostlé součky, ale i tak se u této struktury může vyskytnout polofládr. Dýha může vykazovat ještě poněkud méně jednoznačnou strukturu, ale získává na homogennosti. Velikosti sérií z jednoho kmene jsou již rozsáhlejší.

Commercial

Kvalita Commercial představuje každou dřevinu s jejími typickými charakteristikami, jako jsou malé centrické suky, ale i větší markantnější suky. Je zde zastoupena méně jasná, divočejší struktura, více barevných odstínů i menší velikosti série.


Formáty (v mm): 2800 x 2070; 2500 x 1240 (dýh. laťovky a dýh. MDF: 2500x1240) 

Tloušťky (v mm): 9; 11; 13; 16; 19; 23; 26; 29; 39

Objednací množství: skladové zboží od 1 ks

objednávkové zboží od 1 ks (za příplatek)

 

 

DDL decospan