Dekor měsíce července - Kronospan

02.07.2021

Dekor měsíce července - Kronospan
Přemýšlíte o obývacím pokoji v moderním retro stylu? Nechte se inspirovat dekorem měsíce července od Kronospanu.
Nedostatek úložných prostor zřejmě trápí většinu českých domácností. A troufáme si říct - i těch zahraničních. I tak si například můžeme vysvětlit návrat retro stylu do obývacích pokojů, kdy se comebacku dočkaly obývací stěny „od stěny ke stěně“ a „od podlahy ke stropu“. V dnešní době si už ale každý může vybrat z velkého množství dekorů a materiálů a obývací stěny tak nejsou unifikované, naopak mohou vzniknout originální kousky, které ozdobí skutečně každý pokoj. 

Kronospan vsadil na dřevodekor K086 Natural Rockford Hickory doplněný o klasický dekor 8100 Pearl White.

Také máte pocit, že úklid vašich hlavních obytných prostor je nekonečný? Věci nemají své stálé místo, překládáte je z jedné strany místnosti na druhou podle toho, kde zrovna jste a hledání takto “uklizených“ věcí vám i celé rodině zbytečně zabírá čas? Řešení je přitom zcela jasné, stačí mít dostatek úložného místa. A obývací stěna je nejjednodušší cesta, jak si dostatek úložného prostoru zajistit. Doba nepraktických titěrných skříněk pod televizí je nyní pryč. A jak tedy získat co nejvíce úložného místa, a přitom si užívat každý moment strávený v obývacím pokoji, ať už zde budete sledovat televizi nebo hostit přátele, aniž byste měli pocit, že sedíte ve skladišti?   

V ideálním případě si rozvrhněte úložné prostory od stěny ke stěně, od podlahy ke stropu a nechte si je vyrobit na zakázku. Pečlivě rozčleňte otevřené police a uzavíratelné skříňky, aby celek působil koncepčně a proporčně. Poté vyberte vhodný dekor. Ten se stane dominantou místnosti. V našem případně jsme se rozhodli pro dřevodekor  K086 Natural Rockford Hickory, se zajímavou kresbou a  neutrální barevností. Tento dřevodekor je jemný, bez náznaku žlutých nebo oranžových podtónů. Moderní vzhled dekoru podtrhují  různé šedé odstíny v kresbě, díky nimž působí  velmi originálně a lze ho kombinovat s různými barevnými dekory.  

21_07 dekor mesice Kronospan


Skvěle vypadá jak vedle teplých odstínů, jako je trendy červená a terakotová, tak i vedle široké škály chladných barev. Ať už jsou tedy vaše preference jakékoli, tento dřevodekor můžete kombinovat  s barvami sytými i pastelovými. Navíc kombinace velkých ploch s unibarvou pomáhá odlehčit velký kus nábytku. V našem návrhu jsme zvolili klasický bílý dekor 8100 Pearl White, který celek prosvětlí a zjemní. 

Doplňujícím materiálem zvolených dekorů v návrhu je matné sklo. Stěna je oživena ještě osvětlením. Příjemný dřevodekor působí útulným dojmem a při správné volbě rozvržení otevřených polic a zavřených skříněk nebude stěna ani vypadat mohutně, přestože bude poskytovat dostatečné množství úložného prostoru. Navíc správnou volbou doplňků, které jsou v dnešní době na trhu k dispozici, si každý vytvoří vlastní originální kousek, kde má každá kniha, dekorace i sklenice své místo