Lesklé desky

Lesklé desky dle výrobců :


 • Lesklé desky Polygloss Niemann
 • Lesklé desky Thermopal
 • Lesklé desky Egger ST30
 • Lesklé desky Kronospan

Lesklé desky Polygloss Niemann


Lesklé desky Polygloss mají unikátní vysoký lesk, který je vytvářen technologií nanesení a vytvrzení PET filmu na povrchu laminované desky. Lesklý povrch je možné vytvořit na jakémkoliv dekoru. Vlastnosti povrchu jsou obdobné jako u lakovaných desek, tvrdost povrchu odpovídá laku a údržba je také stejná jako u lakovaných desek. V porovnání s lesklým laminátem nalisovaným na DTD vykazuje Polygloss vyšší stupeň odolnosti proti otěru, vyšší stupeň lesku a v neposlední řadě i snadnější opracovatelnost (nižší opotřebení řezného kotouče). Nosná deska MDF nebo DTD.

Desky jsou opatřeny ochrannou fólií. Fólie je možné nalisovat na desku o max. šířce 1250 mm.
Tl. desek : 18, 19 mm a objednávkově 10 a 8 mm.
Formát (v mm): 2800 x 1030, 2755 x 1030, 2655 x 1030

Lesklé desky EGGER


Lesklé desky Egger jsou velkoplošné desky potažené melaminovým filmem a jež se vyznačují vysokým stupněm lesku (103 bodů) a také svou vysokou odolností proti poškrábání a jinému poškození povrchu. 
Tyto vlastnosti určují i praktické využití toho produktu tzn. výroba korpusů a frontů.

Jako nosná deska slouží surová DTD Eurospan P2 E1.

Formát (v mm): 2800 x 2070 x 18mm

Desky s vysokým lesk Thermopal


U tohoto materiálu DTL Thermopal se jedná o povrchově upravenou dřevotřískovou (DTD typ P2) desku firmy Thermopal s oboustranně nalisovaným HPL laminátem
tloušťky 0,8 mm (i 0,6 a 1,2 mm) s povrchem ve vysokém lesku. Deska je chráněna z obou stran ochrannou fólií. Formát desek Thermopal je 2750 x 2020 mm.

Lesklé desky Mirror Gloss Kronospan


Deska Mirror Gloss je vyráběna laminací s více vrstvami impregnovaných dekorativních papírů inovativní technologií, kde nosnou deskou je dřevotřísková deska P2 E1 s velmi jemným povrchem. Struktura Mirror Gloss je chráněna fólií.

Laminované desky se strukturou Mirror Gloss se tak vyznačují  vysokými parametry lesku a stálobarevností povrchu. K dispozici v sortimentu firmy Kronospan je celkem 20 dekorů, z toho: 14 uni-barev, 4 dřevodekory a 2 abstraktní kontrastní dekory fantazie.


Vhodné použití lesklých desek :

 • výroba bytového a koupelnového nábytku
 • výroba hotelových a restauračních vybavení
 • kancelářský nábytek
 • výstavba obchodů a veletržních expozic
 •  

   

  egger kronospan niemann