Kuchyně není pracovna, ale místo pro setkávání.

Nebojte se ji rozsvítit pomocí měsíčních kamenů

Kronospan minulý rok uvedl na trh svou Globální kolekci 2018-2022 nových dekorů. Jsou mezi nimi i skutečné skvosty, které nenajdete v nabídce žádného jiného výrobce. Pokud tedy uvažujete o vybavení svých domovů, dekory značky Kronodesign společnosti Kronospan jsou jasná volba! Zeptali jsme se ambasadorky firmy Kronospan Simony Hynkové, jaké novinky by při zařizování interiéru doporučila a jakým směrem se ubírají nové trendy.

19_02 Krono 01 Simona Hynková ze společnosti Kronospan ukazuje novou grafickou zástěnu K221 Graphic Concrete.

 

Kronospan nabízí velké množství dekorů pro výrobu nábytku. Podle čeho si má laik při zařizování interiéru vybírat?

Při volbě dekorů do interiéru je dobré přemýšlet nad světlostí pokoje a nad jeho rozlohou. Do tmavších a menších interiérů je vhodné vybírat světlé dekory, které nepohlcují tolik světla a prostor naopak rozjasní. Máme-li k dispozici prostornou a světlou místnost, není třeba se obávat tmavých dekorů a velkých kontrastů. Právě Harmonie kontrastů je moto naší nové kolekce.)

Co to znamená?

Chceme truhláře, architekty, profesionální i laické designéry podpořit v kombinaci různých dekorů, ale i materiálů. Aby se nebáli používat i neobvyklé barvy, vzory a kombinace.

19_02 Krono 02 Dekory s unikátní strukturou SL – tmavý K104 Dark Lunar Stone a K103 Light Lunar Stone v kombinaci s dekorem K098 Ceramic Red.

 

Jaké dekory jsou nejoblíbenější?

Stále vedou dřevodekory. Chtěli jsme k této variantě navrhnout další alternativu, se kterou by se dřevodekory daly kombinovat. A povedlo se. S novou kolekcí jsme tuto škálu obohatili o dekory se zcela unikátní břidlicovou strukturou, neboli strukturou SL, kterou nenabízí žádný jiný výrobce. Tento povrch mají měsíční kameny K104 Dark Lunar Stone a K103 Light Lunar Stone, které se k dřevodekorům báječně hodí. Tyto měsíční kameny interiér rozproudí novou energií, protože nejsou monotónní. Například Light Lunar Stone přechází ze světle-béžové přes rezavou až do šedo-hnědé barvy a zároveň se jedná o přírodní vzor.

19_02 Krono 03 K104 Dark Lunar Stone doporučujeme kombinovat s dekorem K098 Ceramic Red a světlým dubem K 080 White Coastland Oak nebo ořechem K085 Light Rockford Hickory.

 

Kamenné dekory jsou velice populární, bohužel originální kámen je často pro mnohé cenově nedostupný…

Ano, a proto nabízíme levnější alternativu, u níž často ani nepoznáte, že se jedná o alternativu. Kromě již zmíněných dekorů je to také dekor štípané břidlice K094 Riven Slate nebo luxusní mramorový K093 Grey Emperador Marble. Mramor byl vždy největší chloubou všech paláců. Proč si nevytvořit svůj palác i ve dvoupokojovém bytě?

19_02 Krono 04 Světlá kuchyně s pracovní deskou v dekoru mramoru K093 Grey Emperador Marble s unikátní strukturou SL, dekorem 5982 Mussel a dřevodekorem K107 Elegance Endgrain Oak. Světlá kombinace výborně rozsvítí menší kuchyni.

 

K čemu byste doporučila využít tyto dekory?

Primárně jsou určeny pro pracovní desky do kuchyní, na kuchyňské ostrůvky i barové stolky. Kuchyňské ostrůvky jsou nyní velice populární, kuchyň se totiž stala obytným prostorem, kde se lidé potkávají. Nejen že společně vaří, ale dají si tam kávu, rodiče píší u kuchyňských ostrůvků s dětmi úkoly a tak dále. I proto bychom tomuto prostoru měli věnovat velkou péči. Zmíněné dekory jsou navíc ideální pro užití v prostoru, protože jsou ohraněné ze všech stran. Mají rovnou ABS hranu.

19_02 Krono 05 Pracovní deska s dekorem K094 Riven Slate s jedinečnou strukturou SL v kombinaci s grafickou zástěnou K222 Artwork a šedým dřevodekorem K089 Grey Nordic Wood. Pracovní desky SL strukturou mají rovnou ABS hranu, proto se bezvadně hodí na kuchyňské ostrůvky.

 

Kdybych chtěla do své kuchyně něco opravdu originálního, co byste mi doporučila?

Určitě naše grafické zástěny! Ty jsou jasnou volbou pro náročné ženy i muže. Máme čtyři druhy: K219 Labyrinth připomínající bludiště, K220 Motif Tiles s motivem retro dlaždic, šedý K221 Graphic Concrete se zajímavým vzorem a K222 Artwork, v němž se snoubí světle růžový odstín s šedou barvou připomínající stěrku na zeď. Je to taková její alternativa, která v sobě mísí více barev. Zároveň se zástěny velice snadno udržují. Při využití těchto dekorů opět není třeba omezovat se pouze na kuchyni. Skvěle mohou rozjasnit i chodbu nebo udělat ze sloupu v prostoru zajímavý prvek v interiéru. Při plánování interiérů se hlavně nebojte popustit uzdu své fantazii.

19_02 Krono 06

Pracovní deska s dekorem K094 Riven Slate s jedinečnou strukturou SL v kombinaci s grafickou zástěnou K221 Graphic Concrete a dekorem 0244 Petrol.

 

19_02 Krono 07 Pracovní deska K094 Riven Slate bezvadně ladí také se zástěnou K220 Motif Tiles. Kombinaci je možné doplnit barvou 0244 Petrol či dřevodekorem K089 Grey Nordic Wood.

 

19_02 Krono 08 Grafické zástěny a tmavá pracovní deska K094 Riven Slate se také bezvadně hodí do bílé kuchyně, kterou pomohou rozsvítit. Zástěna K219 Labyrinth připomíná bludiště.